Siker angol nyelvű projektversenyen

Szeretettel gratulálunk három érettségiző diákunknak és felkészítő tanáruknak az országos első helyezésért!

Kappel Kitti, Sümegi Liliána, Szilágyi Szabina (12A), felkészítő tanáruk: Horváthné Várvizi Henriette

Ideiglenes felvételi rangsor

Kedves Hozzánk Jelentkező Diákok és Szülők!

Ebben a pdf-dokumentumban hozzuk nyilvánosságra intézményünk 2021/22-es tanévére vonatkozó ideiglenes felvételi rangsorát.

Amennyiben ezek (és egyéb intézmények – legkésőbb március 22-ig nyilvánosságra kerülő – ideiglenes felvételi jegyzékei) alapján módosítani szeretnék a tanulói adatlapon megadott sorrendet, azt a 17/2021 (III.5.) EMMI-határozat értelmében 2021. március 23-24-én tudják megtenni, és a módosított tanulói adatlapot március 25-ig kell megküldeni az Oktatási Hivatalnak.

Jelenlegi helyzetben csak itt tesszük közzé ezt a rangsort, kérdés esetén keressenek bennünket hétköznaponként munkaidőben a emailen vagy a 20/8244334-es telefonszámon.

Jó egészséget kívánva, üdvözlettel:

Mesterházy Balázs igazgató

Pénz7 – Pénzügyi és vállalkozói témahét

A Pénzügyi és vállalkozói témahét, a PÉNZ7 hetedik éve kerül megrendezésre.

Iskolánk a korábbi évek gyakorlata alapján a 2020/2021 tanévben is regisztrált az Emberi Erőforrások Minisztériumának projektvezetése mellett az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), a Pénzügyminisztérium, a Magyar Bankszövetség, a Pénziránytű Alapítvány, valamint a Junior Achievement Magyarország Alapítvány közreműködésével  szervezett Pénz7 programra. Az idei tanévben a pénzügyi téma mellett a vállalkozói téma, a vállalkozói kompetenciafejlesztés és a vállalkozói ismeretek élményalapú bevezetése is helyet kapott.

A március első hetében megvalósított program keretében a 9-10. évfolyam részére a Családi költségvetés témakör került feldolgozásra. Az ismeretanyagok átadása után Kahoot játék keretében feldolgozott kvízen vettek részt a diákok, és adtak számot megszerzett ismereteikről. A program sikeresen zárult, hiszen a kvíz 8 illetve 10 kérdéses csomagját sokan hibátlanul teljesítették, és csak a gyorsasági idő döntötte el, kik kerültek az élre.

A 10.A és 12.A osztállyal az InnoVÁL(L) – Vállalkozz Okosan e-learning tananyag „Lehetőségek a vállalkozásindításhoz” feldolgozására vállalkoztunk.

A kapcsolat Skype segítségével jött létre. A diákok pontos képet kaptak arról, hogy vállalkozóként hogyan, milyen jogszabályi körülmények között lehet tevékenységeket végezni, honnan lehet anyagi forrásokhoz jutni a vállalkozás indításához. Megismerhették a különböző vállalkozási formák közötti különbségeket, a StartApp vállalkozásokat, az adózási formákat, Kahoot kvíz kérdések segítették interaktív módon az ismeretek elmélyítését.

A 12-13. évfolyam diákjainak már komolyabb témát, a vállalkozás marketing eszközeinek megismertetését dolgoztuk ki. A 4C illetve a 4P újabb szempontok szerinti megfogalmazása sokat segíthet a turisztikás és vendéglátós diákok sikeres érettségiénél, szakmai záróvizsgájánál.

A program zárásaként Szigetlaki Zsolt, a Yaw VR Motion Simulator Kft. ügyvezetője tartott előadást. Bemutatta a céget és termékét a játékélményt jelentősen növelő Yaw Mosion Simulatort. Ez a világon az első olyan 3 dimenziós szimulátor, amelyet otthoni használatra terveztek. A diákok megtudhatták, hogyan fejlesztették ki a terméket, a gyártáshoz és a piacra vitelhez miként teremtették elő a forrásokat, hogy lett az ötletből piacképes termék.

Bemutatkozó videó a vállalkozóval:

A diákoknak tetszett a program, sokan részt vettek rajta, a játékos forma pedig különösen nagy sikert aratott. A szervezők által kiadott online filmek, ppt-k sokat segítenek majd a további évek tanításainál is.

Köszönjük a lehetőséget! Köszönjük a szervezést és a diákok bevonását a programba Csehné Hámori Éva, Szabó Gyöngyi és Németh Vivien tanárnőknek!

ÁSZÉV-sikerek

A 2020/2021. tanévi Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye II. fordulójába, az írásbeli döntőbe jutott négy diákunk is – gratulálunk nekik (és felkészítő tanáraiknak), büszkék vagyunk rájuk!

Mezőgazdasági ismeretek: Megyesi István, Szabados Ádám (12A)

Turisztikai ismeretek: Major Mónika, Sümegi Liliána (12A)

A járványügyi helyzet miatt hozott központi intézkedések következtében a verseny II. fordulója, az írásbeli döntő nem kerül megrendezésre az eredetileg tervezett időpontban, 2021. március 17-én – az új időpontól később adnak tájékoztatást.

TKDM meghosszabbítása április 7-ig

A Kormány március 4-i döntése értelmében a tavaszi szünet végéig folytatódik iskolánkban is a tantermen kívüli digitális munkarend. Köszönöm a szülők, diákok és tanárkollégáim eddigi együttműködését, és kérem még türelmüket, ill. kitartásukat (legalább) március 26. péntekig, a tavaszi szünet kezdetéig.

A 104/2021 (III.5.) Korm.rendelet

A szakképzésért felelős államtitkár utasítása értelmében ebben az időszakban sajnos személyes konzultációkat és gyakorlatokat sem tudunk tartani.

Intézményünkben hétköznap délelőttönként (8-12 óra között) személyes ügyeletet tartunk, délután hívják a 20/8244334-es telefonszámot.

Jó egészséget kívánok, üdvözlettel:
Mesterházy Balázs igazgató

Rendhagyó szalagtűzés

November végén szülőkkel, tanárokkal szerettük volna együtt ünnepelni az idei tanévben végzős osztályainkat, hogy a szokásoknak megfelelően a Jurisics Vár Lovagtermében megkapják azt a szalagot, amely jelzi, hogy 2, 3 vagy 4 éven keresztül evangélikus iskolánk diákjai lehettek.

A vírushelyzet miatt ez most nem volt lehetséges, de örültünk a diákjaink kezdeményezésének, hogy ők mindezek ellenére szeretnék hordani a szalagot, találjuk meg a módját egy ünnepélyes átadásnak.

Osztályfőnökkel, igazgatóval, szépen felöltözött diákokkal végül 2021. február 26-án, pénteken iskolánk dísztermében tartottuk ezeket az osztályonkénti alkalmakat. Ezek során egyaránt meg tudtunk felelni az egészségügyi előírásoknak, és mégis méltó körülmények között – osztályfőnöki beszéddel, iskolalelkészi (videós) áhítattal, zenével és áldással – kapták meg diákjaink a szalagot, amelyről sokan hisszük, hogy több, mint egy kék szövetdarab; a közösséghez tartozást jelzi.

Az ünnep egyik különleges pillanata volt, amikor a 13K-s osztályfőnök – egykor maga is Tekis diák Kovács Péter tanár úr – saját volt osztályfőnökétől kapott Paulo Coelho-idézetét osztotta meg útravalóul övéivel: „A világon minden ember kapott valami adományt az égtől. Ez valakiben magától megmutatkozik, valakinek viszont meg kell dolgoznia érte, hogy megtalálja.”

A 12A-s osztályfőnök, Gergáczné Varga Andrea tanárnő Márai Sándor szavaival együtt biztatta diákjait, hogy ne mulasszák el a pillanatot! Szakképző (11C) osztályától dr. Molnárné Módra Nelli tanárnő pedig Simon András gondolataival búcsúzott: „A te szíved mélyén is ott van a tudás, amely boldoggá tehet. Életed forgatókönyvét Isten írja, de a stílusát te teszed széppé vagy édessé azzal, ahogy megéled.”

Kívánjuk végzős diákjainknak Isten áldását az úton, amelynek következő állomása a sikeres érettségi és szakmai vizsga lesz.

MB

Digitális munkarend folytatódik

A veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló 85/2021. (II. 27.) Korm. rendelet értelmében a 484/2020. (XI.10.) Korm. rendelet rendelkezéseit 2021. március 16-ig lehet alkalmazni – így addig biztosan marad a tantermen kívüli digitális munkarend. Kérjük továbbra is mindenki együttműködését és türelmét!

TKDM újabb meghosszabbítása

Kedves Szülők és Diákok!

Biztosan követik Önök is a híreket, és tudják, hogy a koronavírus elleni küzdelem miatt a kormány meghosszabbította a szigorító intézkedéseket, így 2021. március 1-ig biztosan marad a digitális munkarend a középiskolákban.

Ez azt jelenti, hogy a kollégiumot nem tudjuk megnyitni, ill. folytatódik a november közepe óta tartó online oktatás.

Kérem, hogy mindenki lelkiismeretesen vegyen részt ebben az oktatási folyamatban, hiszen ez egy ÚJ HELYZET, ez már nemcsak a karácsonyi szünet előtti néhány hét alternatív munkarendje, hanem többedik hónapos digitális munkarend.

Kérem a diákokat, hogy használják ki a lehetőségeket, és teljesítsék tanáraik kérését – ha ez tananyag-visszaküldést jelent, akkor azt, ha online órán való aktív részvételt, akkor azt.

Ez utóbbit annyiban szigorítjuk, hogy mostantól (február 1-től)

– írhat a tanár hiányzást a Krétában, amennyiben egy előre megbeszélt időpontban online órát tart, és a diák kimentés nélkül nem jelenik meg

– érdemjegy adható egy bizonyos időszak (heti óraszámtól függően) hozzáállására, jelenlétére.

A kettő együtt is alkalmazható természetesen, valamint a kimaradt teljesítmény (meg nem írt dolgozat, határidőre le nem adott feladat, stb.) természetesen bármikor értékelhető.

Az osztályfőnökök és szaktanárok erről természetesen tájékoztatják külön is a diákokat.

Az iskolai gyakorlatokat (alsóbb évfolyamokon is), ill. az érettségire/szakmai vizsgára készülő diákcsoportjainkat továbbra is fogadjuk a kialakult konzultációs rendben – használják ki a diákok ezeket az alkalmakat is!

Továbbra is kérem együttműködésüket, hogy ez az egyikünk által sem ideálisnak tartott időszakból a lehető legtöbbet hozzuk ki, és ne kelljen évismétlésen gondolkodnia senkinek.

Üdvözlettel, erős vár a mi Istenünk:

Mesterházy Balázs igazgató